Pokročilá instalace

Pokročilý režim instalace vám umožňuje přizpůsobit parametry instalace, které nejsou dostupné ve standardním režimu instalace.

Po nastavení detekce potenciálně nechtěných aplikacích kliknutím na tlačítko Pokročilé nastavení zpřístupníte pokročilý režim instalace. V dalším kroku můžete změnit složku, do které se má program nainstalovat. Standardně se program instalujte do následující složky:

C:\Program Files\ESET\ESET Endpoint Security\

Definovat můžete také složku pro uložení programových komponent a dat programu. Standardně se instalují do následujících složek:

C:\Program Files\ESET\ESET Endpoint Security\
C:\ProgramData\ESET\ESET Endpoint Security\

Pro změnu cílového umístění klikněte na tlačítko Procházet… (nedoporučujeme).

CUSTOM_1

V dalším okně vyberte programové komponenty, které chcete nainstalovat. V sekci Počítač naleznete programové komponenty zajišťující rezidentní ochranu souborového systému, Kontrolu počítače, Ochranu dokumentů a Správu zařízení. Prosím, mějte na paměti, že první dvě komponenty jsou nezbytnou součástí pro fungování bezpečnostního řešení. Sekce Síť nabízí možnost instalace Personálního firewallu, který sleduje veškerou příchozí a odchozí komunikaci a na jednotlivé spojení aplikuje definovaná pravidla. Personální firewall také zajišťuje ochranu před útoky vedenými ze vzdálených počítačů. Komponenty v sekci Web a mail se starají o vaši ochranu při surfování na internetu a e-mailové komunikaci. Mirror můžete použít pro aktualizaci dalších počítačů ve vaší síti. Sekce Microsoft NAP poskytuje agenta pro zajištění úplné kompatibility s NAP architekturou.

CUSTOM_2

Pro konfiguraci proxy serveru vyberte možnost Pro připojení používám proxy server a klikněte na tlačítko Další. Do pole Adresa zadejte IP adresu nebo URL adresu proxy serveru. Pokud nevíte, zda pro připojení k internetu používáte proxy server, vyberte možnost Nastavení podle Internet Exploreru a klikněte na Další. Pokud proxy server nepoužíváte, vyberte Pro připojení nepoužívám proxy server. Více informací naleznete v kapitole Proxy server.

CUSTOM_3

Vlastní instalace umožňuje definovat způsob automatické aktualizace programových komponent. Kliknutím na tlačítko Změnit... přejdete na Rozšířené nastavení.

CUSTOM_4

Pokud nechcete automaticky aktualizovat programové komponenty, vyberte možnost Neaktualizovat programové komponenty. Možností Před aktualizací programových komponent se zeptat uživatele si vyžádáte potvrzení před stažením a instalací programových komponent. Pro automatické stahování aktualizací programových komponent zajistíte volbou Vždy aktualizovat programové komponenty.

Poznámka: Po aktualizaci programových komponent je obvykle vyžadován restart počítače. Doporučujeme vybrat možnost V případě potřeby, restartovat počítač bez upozornění.

V dalším kroku vyberte režim filtrování ESET Personálního firewallu. Personální firewall ESET Endpoint Security nabízí čtyři režimy filtrování. Chování firewallu se změní na základě vybraného režimu. Od vybraného režimu filtrování se odvíjí také míra interakce uživatele.

CUSTOM_6

Dalším krokem instalace je nastavení hesla pro ochranu nastavení programu. Vyberte možnost Chci nastavení chránit heslem a zadejte heslo, které bude vyžadováno při každém přístupu k nastavením ESET Endpoint Security nebo jeho změně. Pro potvrzení hesla musíte zadat heslo znovu, čímž se předejde možnému překlepu, a poté klikněte na tlačítko Další.

CUSTOM_7

Pro vypnutí prvotní kontroly po instalaci, která se automaticky spustí po dokončení instalace, odškrtněte možnost Spustit kontrolu po dokončení instalace.

CUSTOM_8

Kliknutím na tlačítko Instalovat zahájíte instalaci produktu.