Seznam důvěryhodných/spamových adres a výjimek

Pro zajištění ochrany před nevyžádanými e-maily vám ESET Endpoint Security umožňuje definovat speciální seznamy e-mailových adres. Seznam důvěryhodných adres obsahuje e-mailové adresy, které můžete považovat na bezpečné. Zprávy od uživatelů na seznamu důvěryhodných adres budou přesunuty vždy do složky s doručenými zprávami. Seznam spamových adres obsahuje e-mailové adresy, které jsou považovány za zdroj spamu. Seznam výjimek obsahuje e-mailové adresy, které jsou vždy kontrolovány na přítomnost spamu, ale mohou také obsahovat adresy odesílatelů nežádoucích zpráv, které nebyly nejprve označeny jako zdroj spamu.

Všechny seznamy můžete definovat v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) na záložce Web a mail > Ochrana poštovních klientů > Adresáře antispamu pomocí tlačítek Přidat, Změnit a Odstranit. Případně stačí kliknout na ozubené kolečko GEAR na řádku Antispamová ochrana v hlavním okně programu na záložce Nastavení > Web a mail.

PANEL_SMON_EDIT_WLBL

Standardně ESET Endpoint Security přidává na seznam důvěryhodných adres všechny adresy z adresářů podporovaných poštovních klientů. Seznam výjimek automaticky obsahuje všechny e-mailové účty definované v poštovních klientech.