Spuštěné procesy

Tento nástroj zobrazuje spuštěné programy a procesy a umožňuje společnosti ESET získávat informace o nových infiltracích. ESET Endpoint Security poskytuje detailnější informace o spuštěných procesech díky technologii ESET LiveGrid® pro zajištění lepší ochrany uživatelů.

PAGE_CLOUD

Úroveň rizika – ve většině případů přiřazuje ESET Endpoint Security objektům (souborům, procesům, klíčům registru apod.) úroveň rizika pomocí technologie ESET LiveGrid® na základě heuristických pravidel a kontroly každého objektu na přítomnost škodlivého kódu. Poté na základě těchto výsledků přidělí procesům úroveň rizika od 1 – V pořádku (zelený) až po 9 – Nebezpečný (červený).

icon_details_hoverPoznámka:

Známé aplikace označené zeleně a jsou považovány za důvěryhodné. Proto pro zvýšení výkonu kontroly nebudou kontrolovány.

Proces – název aplikace nebo procesu, který aktuálně běží na počítači. Pro zobrazení všech běžících programů na počítači můžete použít také Správce úloh systému Windows. Správce úloh spustíte kliknutím pravým tlačítkem na Hlavní panel a vybráním možnosti Spustit správce úloh, případně pomocí klávesové zkratky Ctrl + Shift + Esc.

PID – ID běžícího procesu v operačním systému Windows.

Poznámka: Aplikace označené jako 1 – V pořádku (zelený) jsou bezpečné a vyloučené z kontroly pro zajištění vyššího výkonu kontroly počítače.

Počet uživatelůpočet uživatelů, kteří používají danou aplikaci. Tyto informace se shromažďují pomocí technologie ESET LiveGrid®.

První výskyt – doba, kdy byl proces poprvé objeven pomocí technologie ESET LiveGrid® .

icon_details_hoverPoznámka:

I v případě, že je aplikace označená jako Neznáma (oranžová), nemusí to nutně znamenat, že obsahuje škodlivý kód. Obvykle se jedná o novou aplikaci. Pokud si nejste jisti, zda je tomu opravdu tak, můžete soubor odeslat k analýze do virové laboratoře společnosti ESET. Pokud se potvrdí, že jde o aplikaci obsahující škodlivý kód, její detekce bude zahrnuta do další aktualizace.

Název aplikacenázev aplikace nebo procesu.

Po kliknutí na jednotlivé aplikace se v dolní části okna zobrazí následující informace:

Cesta k souboruumístění aplikace v počítači,
Velikost souboru – velikost souboru v B (bajtech),
Popis souborucharakteristika souboru vycházející z jeho popisu získaného od operačního systému,
Název výrobce – název výrobce aplikace nebo procesu,
Verze produktu – tato informace pochází od výrobce aplikace nebo procesu,
Název produktunázev aplikace, obvykle obchodní název produktu,
Vytvořeno – datum a čas, kdy byla aplikace vytvořena,
Upraveno – datum a čas, kdy byla aplikace naposledy upravena.

icon_details_hoverPoznámka:

Reputaci můžete zjistit také pro soubory, které se nechovají jako spuštěné programy/procesy. Na soubor, který chcete zkontrolovat, klikněte pravým tlačítkem myši a ze zobrazeného kontextového menu vyberte Další možnosti > Zkontrolovat reputaci souborů pomocí ESET LiveGrid®.

HLPTOOLS_CLOUD_CHECK