Práce s ESET Endpoint Security

Na záložce Nastavení můžete konfigurovat úroveň ochrany počítače, webu, e-mailu a sítě.

PAGE_SETUP

Záložka Nastavení obsahuje následující sekce:

Počítač
Síť
Web a mail

V sekci Počítač můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Rezidentní ochrana souborového systému – všechny soubory jsou kontrolovány v momentě, kdy je vytvoříte, otevřete nebo spustíte,
Ochrana dokumentů – tato funkce zajišťuje kontrolu Microsoft Office dokumentů ještě předtím, než jsou otevřeny, a zároveň kontroluje automaticky stahované soubory v Internet Exploreru jako jsou Microsoft ActiveX prvky,
HIPS – systém HIPS monitoruje události uvnitř operačního systému a reaguje na ně na základě pravidel předdefinovaných pravidel společností ESET,
Prezentační režim – po aktivaci Prezentačního režimu vás ESET nebude obtěžovat bublinovými upozorněními a sníží zátěž na CPU. Zároveň hlavní okno změní barvu na oranžovou a upozorní vás na potenciální bezpečnostní riziko.
Anti-Stealth ochrana detekuje nebezpečné programy jako rootkity, které jsou po svém spuštění neviditelné pro operační systém, a další ochranné mechanismy a aplikace.

V sekci Síť můžete zapnout nebo vypnout Personální firewall.

V sekci Web a mail můžete zapnout nebo vypnout následující moduly:

Filtrování obsahu webu – blokuje webové stránky, které mohou obsahovat potenciálně nežádoucí obsah. Administrátor může na základě 27 předdefinovaných kategorií zablokovat přístup na konkrétní vybrané stránky,
Ochrana přístupu na web –  pokud je zapnuta, veškerá komunikace přes HTTP nebo HTTPs je kontrolována na přítomnost škodlivého kódu,
Ochrana poštovních klientůzabezpečuje kontrolu poštovní komunikace přijímané prostřednictvím POP3 a IMAP protokolu,
Antispamová ochrana – kontroluje na přítomnost nevyžádané pošty,
Anti-Phishingová ochrana chrání vás před pokusy o získání hesel, bankovních dat a dalších důvěrných informací z webových stránek, které se tváří jako legitimní.

Pro dočasné deaktivování konkrétního modulu klikněte na zelený přepínač MODULE_ENABLED. Mějte na paměti, že tím dojde ke snížení úrovně ochrany počítače.

Pro opětovné aktivování vypnutého bezpečnostního modulu klikněte na červený přepínač MODULE_DISABLED pro znovu aktivování konkrétního modulu.

U modulu, jehož nastavení (zapnuto/vypnuto) máte definováno prostřednictvím politiky v ESET Remote Administrator, se zobrazí ikona zámku MODULE_LOCKED. Nastavení takové komponenty může změnit pouze autentifikovaný uživatel z Active Directory nebo uživatel, který zná odpovídající heslo. Více informací o dočasné změně nastavení naleznete v online dokumentaci ESET Remote Administrator.

icon_details_hoverPoznámka:

Pokud vypnete výše uvedeným způsobem jednotlivý bezpečnostní modul, automaticky se znovu zapne po restartování počítače.

Pro přístup do detailního nastavení konkrétního modulu klikněte na ozubené kolečko GEAR.

Další možnosti naleznete v dolní části okna. Pro načtení již existující konfigurace z .xml konfiguračního souboru nebo pro uložení aktuálního nastavení do souboru klikněte na Import a export nastavení. Pro více informací přejděte do kapitoly Import a export nastavení.

Pokud chcete zobrazit detailní nastavení, klikněte na tlačítko Rozšířená nastavení nebo stiskněte klávesu F5.