HTTP Proxy

Pro přístup k nastavení proxy serveru pro daný aktualizační profil přejděte v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) na záložku Aktualizace > Profily > HTTP Proxy. V rozbalovacím menu Režim proxy jsou dostupné následující možnosti:

Nepoužívat proxy servervybráním této možnosti se nebude ESET Endpoint Security pro aktualizaci používat proxy server.
Použít globální nastavení proxy serveru – po vybrání této možnosti se použije nastavení proxy serveru definované v Rozšířeném nastavení na záložce Nástroje > Proxy server.
Připojení prostřednictvím proxy serveru – tuto možnosti vyberte v případě, že:
Pro aktualizaci ESET Endpoint Security potřebujete použít jiné, než globální nastavení proxy serveru definované v Rozšířeném nastavení ve větvi Nástroje > Proxy server. Pokud vyberte tuto možnost, je potřeba zadat adresu Proxy serveru, komunikační Port, případné také Uživatelské jméno a Heslo,
Nebylo definováno globální nastavení proxy serveru, ale pro aktualizaci ESET Endpoint Security se má používat proxy,
Počítač je připojen k internetu pomocí proxy serveru a nastavení bylo v průběhu instalace programu převzato z Internet Exploreru, ale v průběhu času došlo ke změně nastavení proxy serveru (například z důvodu přechodu k jinému poskytovatel internetu). V tomto případě doporučujeme zkontrolovat nastavení proxy zobrazené v tomto okně a případně jej změnit pro zajištění funkčnosti aktualizací.

Standardně je nastavena možnost Použít globální nastavení proxy serveru.

Pokud aktivujete možnost Použít přímé spojení, pokud není dostupný proxy server, ESET Endpoint Security automaticky zkusí připojení k aktualizačním serverům ESET bez použití proxy. Tuto možnost je vhodné nastavit mobilním uživatelům.

icon_details_hoverPoznámka:

Autentifikační údaje jako Uživatelské jméno a Heslo pro proxy server vyplňte pouze v případě, že je proxy server vyžaduje. Mějte na paměti, že se nejedná o údaje, které jste obdrželi při koupi produktu ESET Endpoint Security.