Ochrana poštovních klientů

Integrace ESET Endpoint Security do poštovních klientů zvyšuje úroveň ochrany před škodlivým kódem obdrženým prostřednictvím e-mailových zpráv. Pokud používáte poštovního klienta, který ESET Endpoint Security podporuje, je vhodné integraci povolit. Při integraci dochází k vložení panelu nástrojů programu ESET Endpoint Security do poštovního klienta (panel nástrojů není dostupný pro nejnovější verze Windows Live Mail), což přispívá k efektivnější kontrole e-mailových zpráv. Konkrétní možnosti integrace naleznete v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) na záložce Web a mail > Ochrana poštovních klientů > Poštovní klienti.

Integrace s poštovními klienty

Modul ochrany poštovních klientů podporuje Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail a Windows Live Mail. Ochrana je zajišťována pomocí zásuvného doplňku v těchto programech. Hlavní výhodou je nezávislost na použitém protokolu. Pokud jsou zprávy šifrovány, virový skener je dostává ke kontrole již dešifrované. Úplný seznam dostupných poštovních klientů a jejich verzí naleznete v ESET Databázi znalostí.

Pokud není nastavena integrace, e-mailová komunikace je stále chráněna modulem ochrany poštovních klientů (POP3, IMAP).

Možnost Vypnout kontrolu při změně obsahu složek s doručenou poštou doporučujeme použít v případě, že pociťujete zpomalení při práci s poštovním klientem Microsoft Outlook. Uvedená situace může nastat například, že přijímáte zprávy z úložiště zpráv prostřednictvím Kerio Outlook Connector.

Kontrolovat tyto zprávy

Zapnout poštovní ochranu prostřednictvím doplňku do poštovního klienta – pokud deaktivujete tuto možnost, kontrolu pošty bude nadále zajišťovat modul filtrování protokolů.

Příchozí zprávy – zapne/vypne kontrolu přijatých zpráv.

Odchozí zprávy – zapne/vypne kontrolu odesílaných zpráv.

Čtené zprávy – zapne/vypne kontrolu prohlížených zpráv.

S infikovanými zprávami provést následující akci

Žádná akce – program upozorní na zprávy s infikovanými přílohami, avšak neprovede žádnou akci.

Vymazat zprávu – program upozorní na infikované přílohy a odstraní celou zprávu.

Přesunout zprávu do složky s odstraněnými zprávami – program bude přesouvat infikované zprávy do složky s vymazanými zprávami.

Přesunout zprávu do složky – program bude přesouvat infikované zprávy do vybrané složky.

Složka – definujte vlastní složku, do které přesouvat infikované zprávy.

Opakovat kontrolu po aktualizaci zapne/vypne opakovanou kontrolu zpráv po aktualizaci virové databáze.

Zohlednit výsledky kontroly jiných modulůzapne/vypne zohlednění výsledku kontroly jiným modulem.

icon_details_hoverPoznámka:

Doporučujeme ponechat zapnutou ochranu prostřednictvím doplňku do poštovního klienta i poštovní ochranu prostřednictvím modulu filtrování protokolů.