Správa zařízení

Prostřednictvím tohoto modulu dokáže ESET Endpoint Security omezit přístup k výměnných médií (CD/DVD/USB/...). Přístup můžete omezit pouze pro čtení nebo úplně zakázat a pravidla lze aplikovat na konkrétního uživatele nebo celé skupiny uživatelů. Tuto funkci můžete použít v případě, kdy chcete uživatelům například zabránit připojování výměnných médií k počítači.

Podporovaná externí zařízení:

Datové úložiště (HDD, výměnné USB jednotky),
CD/DVD,
USB tiskárna,
FireWire úložiště,
Bluetooth zařízení,
Čtečka čipových karet,
Obrazové zařízení,
Modem,
LPT/COM port,
Přenosné zařízení,
Všechny typy zařízení.

Nastavení správy zařízení můžete upravit v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) > Správa zařízení.

Pomocí přepínače Integrovat do systému aktivujete funkci Správa zařízení. Pro provedení změn bude potřeba restartovat počítač. Po aktivaci této funkce se zpřístupní možnost editor pravidel.

icon_details_hoverPoznámka:

Na každou vytvořenou skupinu zařízení můžete aplikovat rozdílná pravidla. Blokovat všechna neznámá zařízení můžete tak, že si nejprve vytvoříte skupinu důvěryhodných zařízení. Na tuto skupinu aplikujete pravidlo pro čtení a zápis, případně jen pro čtení. Poté vytvořte druhé pravidlo, které bude blokovat přístup k zařízení.

Pokud do počítače vložíte externí zařízení, na které se aplikuje blokovací pravidlo, zobrazí se v pravém dolním rohu obrazovky informační okno a přístup k zařízení bude zakázán.