Nastavení aktualizace

Aktualizace virové databáze a programových komponent je důležitá pro zajištění komplexní ochrany před škodlivým kódem. Jejímu nastavení a funkčnosti je proto potřeba věnovat zvýšenou pozornost. Pro zkontrolování dostupnosti aktualizace virové databáze klikněte v hlavním menu na záložku Aktualizace a následně na tlačítko Aktualizovat.

Pokud jste dosud nezadali Licenční klíč, budete k tomu vyzváni právě teď. Dokud nebude program aktivován, nebudou se stahovat aktualizace virové databáze.

PAGE_UPDATE

Rozšířená nastavení (dostupné po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) poskytují přístup k podrobnému nastavení aktualizací. Pro konfiguraci rozšířených možností aktualizace jako je režim aktualizace, proxy, připojení do LAN a vytváření lokální kopie aktualizací virové databáze, přejděte na záložku Aktualizace. V případě problémů s aktualizací, klikněte na tlačítko Vyprázdnit aktualizační cache pro vyprázdnění aktualizační cache. V poli Aktualizační server je standardně zadána možnost AUTOSELECT. Pokud chcete program aktualizovat ze serverů společnosti ESET, ponechte toto pole beze změny. Pokud nechcete zobrazovat bublinové upozornění v pravém dolním rohu obrazovky při úspěšné aktualizaci virové databáze, vyberte možnost Nezobrazovat upozornění o úspěšné aktualizaci.

CONFIG_UPDATE_SOURCE

Pro zajištění optimální funkčnosti je nutné nechat program automaticky aktualizovat. To je možné pouze v případě, že zadáte platný Licenční klíč na záložce Nápověda a podpora > Aktivovat produkt.

Pokud nezadáte Licenční klíč po dokončení instalace, můžete jej zadat kdykoli poté. Více informací o aktivaci naleznete v kapitole Jak aktivovat ESET Endpoint Security.