ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

Antiphishingová ochrana

Termín phishing označuje kriminálnu aktivitu, ktorá používa techniky sociálneho inžinierstva (manipulovanie používateľov na získanie dôverných informácií). Jej cieľom je získať prístup k citlivým dátam, ako sú heslá k bankovým účtom, PIN kódy a iné detaily. Viac o tomto type aktivity sa môžete dočítať v slovníku pojmov. ESET Endpoint Security má zabudovanú ochranu pred phishingom, vďaka ktorej sú známe webové stránky s týmto typom obsahu blokované.

Antiphishingová ochrana je na základe predvolených nastavení zapnutá. Toto nastavenie je možné konfigurovať v sekcii Rozšírené nastavenia > Ochrana > Ochrana prístupu na web.

Viac informácií o Antiphishingovej ochrane v programe ESET Endpoint Security nájdete v nasledujúcom článku Databázy znalostí spoločnosti ESET.

Prístup na phishingovú stránku

Ak navštívite phishingovú stránku, otvorí sa vám v prehliadači nasledujúce upozornenie. Ak aj napriek tomu chcete prejsť na stránku, kliknite na Ignorovať hrozby (neodporúča sa).

WEB_PHISHING


note

Povolenie potenciálnej phishingovej stránky horeuvedeným spôsobom vyprší v produkte po niekoľkých hodinách. Ak chcete konkrétnu webovú stránku povoliť natrvalo, použite nástroj Manažment URL adries. V sekcii Rozšírené nastavenia > Ochrana > Ochrana prístupu na web > Manažment URL adries > Zoznam adries > Upraviť pridajte požadovanú webovú stránku do zoznamu.

Nahlásiť phishingovú stránku

Odkaz Nahlásiť nesprávne blokovanú stránku vám umožňuje nahlásiť webovú stránku, ktorá je nesprávne detegovaná ako hrozba.

Webovú stránku môžete odoslať na analýzu aj prostredníctvom e-mailu. V takom prípade ju pošlite na adresu samples@eset.com. Nezabudnite uviesť výstižný predmet správy a čo najviac informácií o webovej stránke (napr. URL adresa, z ktorej ste sa na túto stránku dostali, ako ste sa o nej dozvedeli a pod.).