ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Diagnostika

Diagnostika poskytuje výpisy ze selhání běhu procesů programu ESET (například ekrn). Pokud aplikace spadne, vygeneruje se výpis, tzv. dump. Ten může pomoci vývojářům při ladění a opravě různých problémů v ESET Endpoint Security.

Z rozbalovacího menu Typ výpisu vyberte jednu z níže uvedených možností:

  • Vyberte možnost Žádný pro vypnutí této funkce.
  • Minimální (výchozí) – zaznamená nejmenší sadu užitečných informací, které mohou pomoci identifikovat důvod, proč se aplikace nečekaně zastavila. Tento typ výpisu může být užitečný, pokud jste omezeni volným místem na disku. Nicméně, kvůli omezenému množství zahrnutých informací, chyby, které nebyly způsobeny přímo vláknem (thread) běžícím v době problému, nemusí být objeveny analýzou tohoto souboru.
  • Úplný – zaznamená celý obsah systémové paměti, když se aplikace nečekaně zastaví. Kompletní výpis z paměti může obsahovat data procesů, které běžely v době, kdy byl výpis vytvořen.

Cílová složka – místo, kam se vygeneruje výpis při pádu.

Otevřete složku diagnostiky – klikněte na Otevřít k zobrazení obsahu výše uvedené složky v novém okně Průzkumníku Windows.

Vytvořit diagnostický dump – po kliknutí na tlačítko Vytvořit se do cílové složky vygeneruje soubor s výpisem obsahu paměti.

Rozšířené protokolování

Aktivovat rozšířené protokolování antispamového jádra – po aktivování této možnosti se zaznamenají všechny události v průběhu kontroly zpráv. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže s antispamovým jádrem.

Aktivovat rozšířené protokolování skeneru – po aktivování této možnosti se do protokolu zaznamenají všechny události, které vznikly při běhu rezidentní ochrany souborového systému nebo volitelné kontrole počítače.

Aktivovat diagnostické protokolování správy zařízení – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu správy zařízení. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže se správou zařízení.

Aktivovat rozšířené protokolování Direct Cloud – po aktivování této možnosti se do souboru zaznamená veškerá komunikace mezi produktem a servery Direct Cloud.

Aktivovat rozšířené protokolování Ochrany dokumentů – po zapnutí se zaznamenají veškeré události související s modulem Ochrana dokumentů. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů.

Aktivovat rozšířené protokolování ochrany poštovních klientů – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu ochrany poštovních klientů a jejího doplňku. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s touto součástí programu.

Aktivovat diagnostické protokolování jádra – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu jádra produktu ESET (služby ekrn), což nám pomůže při diagnostice a řešení problémů.

Aktivovat diagnostické protokolování licence – zaznamená se veškerá komunikace produktu s aktivačními a licenčními servery společnosti ESET.

Zapnout výpis paměti – po aktivování této možnosti se zaznamenají všechny události, které pomohou vývojářům při diagnostice úniku paměti (memory leaku).

Aktivovat rozšířené protokolování síťové ochrany – po aktivování této možnosti se do souboru v PCAP formátu bude zaznamenána veškerá síťová komunikace vyhodnocována firewallem. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem firewallu.

Aktivovat rozšířené protokolování kontroly síťové komunikace – zaznamenávání všech dat procházejících kontrolou síťové komunikace do souboru ve formátu PCAP, který pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů souvisejících s kontrolou síťového provozu.

Aktivovat rozšířené protokolování operačního systému – po aktivování se sesbírají informace o operačním systému jako jsou spuštěné procesy, aktivita CPU a diskové operace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s chodem programu ve vašem operačním systému (dostupné na Windows 10).

Aktivovat rozšířené protokolování push zpráv – po aktivování této možnosti se zaznamenají všechny události, které pomohou při diagnostice a řešení problémů souvisejících se zasíláním push zpráv.

Aktivovat diagnostické protokolování rezidentní ochrany souborového systému – zaznamenávají se všechny události, které se vyskytnou v rezidentní ochraně souborového systému, aby bylo možné diagnostikovat a řešit problémy.

Aktivovat rozšířené protokolování zabezpečeného prohlížeče – zaznamenávají se všechny události, které se vyskytnou v zabezpečeném prohlížeči, aby bylo možné diagnostikovat a řešit problémy.

Aktivovat rozšířené protokolování modulu aktualizace – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace o průběhu aktualizace programu. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem zajišťujícím aktualizaci programu.

Zapnout rozšířené protokolování Správy zranitelností a záplat – všechny události se zaznamenávají do Správy zranitelností a záplat. Toto nastavení se zobrazí pouze v případě, že je ve vašem prostředí povolena Správa zranitelností a záplat (povoluje se v ESET PROTECT Cloud).

Aktivovat rozšířené protokolování filtrování obsahu webu – po aktivování této možnosti se do souboru zapíší detailní informace z běhu filtrování obsahu webu. To může vývojářům pomoci diagnostikovat a opravit problémy související s filtrováním obsahu webu.

Protokoly se nachází ve složce C:\ProgramData\ESET\ESET Security\Diagnostics\.