ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Aktualizace programu

Pravidelná aktualizace programu ESET Endpoint Antivirus je základním předpokladem pro zajištění maximální bezpečnosti systému. Modul Aktualizace se stará o to, aby byl program používal nejnovější detekční jádro a programové moduly. Aktualizace probíhá automaticky po aktivování produktu.

Informace o aktuálním stavu aktualizace jsou zobrazovány na záložce Aktualizace v hlavním okně programu. Naleznete zde informaci o datu a čase poslední úspěšné aktualizace, zda jsou moduly aktuální, případně jestli není potřeba program aktualizovat. Kliknutím na Zobrazit všechny moduly otevřete dialogové okno se seznamem všech používaných modulů společně s informacemi o jejich verzi.

Jejich dostupnost můžete kdykoli ověřit kliknutím na tlačítko Zkontrolovat aktualizace. Pro správnou funkčnost programu a ochranu proti škodlivému software je nezbytné aktualizovat detekční jádro a programové moduly. Věnujte pozornost konfiguraci a průběhu aktualizací. Pokud jste produkt do této chvíle neaktivovali, budete k tomu vyzváni. Po kliknutí na tlačítko Aktivovat produkt zadejte licenční klíč.

Pokud jste ESET Endpoint Antivirus aktivovali offline licenčním souborem, ve kterém není obsaženo uživatelské jméno a heslo, při pokusu o aktualizaci ze serverů ESET se zobrazí chyba Moduly se nepodařilo aktualizovat. Mějte na paměti, že v tomto případě můžete stahovat aktualizovat pouze z mirroru.


note

Licenční klíč jste obdrželi po nákupu nebo registraci ESET Endpoint Antivirus. informací navštivte ESET Databázi znalostí.

PAGE_UPDATE

Aktuální verze – zobrazuje číslo verze produktu ESET Endpoint Antivirus, který máte nainstalován.

Poslední úspěšná aktualizace – zobrazuje datum, kdy se program naposledy úspěšně aktualizoval. Pokud nevidíte dnešní datum, detekční jádro nemusí být aktuální.

Poslední kontrola dostupnosti aktualizace – zobrazuje datum, kdy se program naposledy úspěšně připojil k aktualizačním serverům a ověřil, zda není dostupná nová verze modulů.

Zobrazit všechny moduly – kliknutím si zobrazíte seznam používaných programových modulů.

Průběh stahování

V případě, že jsou na aktualizačních serverech dostupné nové moduly, po kliknutí na tlačítko Zkontrolovat aktualizace se spustí proces stahování. Zároveň se zobrazí průběh stahování souboru aktualizace a zbývající čas do konce. Kliknutím na tlačítko Přerušit aktualizaci aktualizaci zastavíte.

PAGE_UPDATE_02


important

Za normálních okolností se modul aktualizuje několikrát denně. Pokud tomu tak není, program není aktualizován a zvyšuje se riziko infiltrace. V opačném případě se zobrazí jedno z následujících oznámení:

Detekční jádro není aktuální – tato chyba se zobrazí po neúspěšném kontaktování serveru při pokusu o aktualizaci modulů. V takovém případě doporučujeme zkontrolovat nastavení aktualizací. Mezi nejčastější důvody patří nesprávně zadaná ověřovací data nebo nesprávně nastavené připojení k internetu.

S výše uvedeným chybovým hlášením souvisí i následující dvě hlášení o neúspěšné aktualizaci modulů:

  1. Neplatný licenční klíč – v hlavním okně program přejděte na záložku Nápověda a podpora, zde klikněte na tlačítko Změnit licenci. V dialogovém okně klikněte na příslušnou nabídku. Běžně stačí kliknout na nabídku Použít zakoupený licenční klíč a tento do okna zadat. Volbu potrvďte kliknutím na Pokračovat.

PAGE_UPDATE_04

  1. Chyba při stahování aktualizačních souborů – při pokusu o stažení aktualizačních souborů došlo k chybě. Chyba může souviset s nesprávným nastavením připojení k internetu. Doporučujeme zkontrolovat připojení k internetu (otevřením jakékoliv webové stránky ve webovém prohlížeči). Rovněž doporučujeme zkontrolovat, zda je počítač připojen k internetu, a ověřit, zda poskytovatel internetu nemá výpadek připojení.

PAGE_UPDATE_03


note

Pro více informací navštivte ESET Databázi znalostí.