Oznámení na pracovní ploše

Oznámení na pracovní ploše jsou malá pop-up okna zobrazovaná v systémové oblasti. Ve výchozím nastavení se zobrazí po dobu 10 sekund a následně pomalu zmizí. Prostřednictvím nich ESET Endpoint Antivirus primárně komunikuje s uživatelem a informuje jej o provedených aktualizacích, nově připojených zařízeních, dokončených kontrolách nebo nalezených hrozbách.

V sekci Oznámení na pracovní ploše můžete ovlivnit chování pop-up oznámení. Konfigurovat můžete následující atributy:

Doba zobrazení – nastavte dobu, jak dlouho se má oznámení zobrazit. Hodnota musí být v rozsahu 3 až 30 sekund.

Průhlednost – nastavte průhlednost zobrazeného oznámení v procentech. Podporovaný rozsah je od 0 (neprůhledné) do 80 (velmi průhledné).

V rozbalovacím menu Zobrazovat události od úrovně můžete nastavit bezpečnostní úroveň, od které chcete být informováni:

Diagnostické – do protokolu se zapíší diagnostické informace pro řešení problémů a všechny záznamy s vyšší závažností.

Informativní – e-mailem se odešlou informace o nestandardních síťových událostech, informace o úspěšné aktualizaci modulů a všechny níže uvedené záznamy,

Varování – e-mailem se odešlou upozornění na chyby a varovné zprávy (například Anti-stealth není funkční nebo selhala aktualizace modulů,

Chyby – e-mailem se odešlou upozornění na chybové stavy aplikace (například nefunkční ochrana dokumentů),

Kritické – e-mailem se odešlou upozornění na kritické stavy aplikace (například problém s antivirovou ochranou nebo upozornění na infiltraci v systému).

Ve víceuživatelském prostředí posílat systémová hlášení tomuto uživateli – nastavte uživatelský účet počítače, který bude dostávat oznámení na pracovní ploše. Pokud například nepoužíváte administrátorský účet, zadejte název toho účtu, který má být o nových událostech v produktu informovaný. Definovat je možné pouze jeden uživatelský účet.

Přenést oznámení do popředí – po aktivování této možnosti se okno oznámení přesune do popředí obrazovky a bude dostupné pomocí klávesové zkratky Alt+Tab.