ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Ochrana proti útokům hrubou silou

Ochrana proti útokům hrubou silou blokuje pokusy o uhádnutí hesel pro RDP a SMB služby. Útok hrubou silou je metoda, kdy se systematicky zkouší možné kombinace písmen, číslic a znaků za účelem prolomení hesla. Pro konfiguraci Ochrana proti útokům hrubou silou přejděte v hlavním okně programu na záložku Nastavení, klikněte na tlačítko Rozšířená nastavení (F5) a dále do sekce Síťová ochrana > Ochrana proti síťovým útokům > Ochrana proti útokům hrubou silou.

Zapnout ochranu proti útoku hrubou silou – tato součást produktu ESET Endpoint Antivirus sleduje obsah síťové komunikace a dokáže blokovat pokusy o uhádnutí hesel.

Pravidla – v editoru pravidel ochrany proti útokům hrubou silou si můžete zobrazit existující pravidla pro příchozí a odchozí síťová spojení, stejně tak si vytvářet vlastní a kdykoli je upravovat. Pro více informací přejděte do kapitoly Pravidla.

Výjimky – seznam detekcí vyloučených z kontroly definovaný na základě IP adresy nebo cesty k aplikaci. Výjimky je možné vytvářet a upravovat prostřednictvím vaší ESET PROTECT konzole. Pro více informací přejděte do kapitoly Výjimky.