Audit

V enterprise prostředích má obvykle více uživatelů oprávnění pro konfiguraci bezpečnostních produktů. Protože změna konfigurace produktu může mít dramatický dopad na jeho fungování, je nezbytné, aby administrátoři měli k dispozici přehled o provedených změnách, který by mohli použít pro rychlou identifikaci problému, jeho vyřešení a zabránění výskytu stejného nebo podobného problému v budoucnu.

Audit log představuje nový typ protokolování dostupný v ESET Endpoint Antivirus od verze 7.1. Jedná se o řešení, které může pomoci při identifikaci zdroje problému. Do audit logu se zaznamenávají provedené změny v konfiguraci nebo případně stavech ochrany, a vytvářejí se obrazy konfigurací pro porovnání změn.

Pro zobrazení Audit logu klikněte v hlavním okně programu na záložku Nástroje > Protokoly a z rozbalovacího menu vyberte možnost Audit.

Audit log obsahuje následující informace:

Čas – informace, kdy byla změna provedena

Typ – jaké nastavení nebo funkce byla změněna

Popis – co konkrétně, a jaká část nastavení, byla změněna společně s počtem změněných položek

Zdroj – kdo inicializoval změnu

Uživatel – pod nímž byla změna provedena

PAGE_AUDIT_LOGS

Right-click any Settings changed type of audit log in the Log files window and select Show changes from the context menu to display detailed information about the performed change. Besides, you can restore setting change by clicking Restore from the context menu (not available for product managed by ESET PROTECT). If you select Delete all from the context menu, the log with information about this action will be created.

Pokud máte v Rozšířeném nastavení > Nástroje > Protokoly aktivní možnost Automaticky optimalizovat protokoly, Audit log se bude automaticky defragmentovat, stejně jako ostatní protokoly.

Pokud máte v Rozšířeném nastavení > Nástroje > Protokoly Automaticky vymazat záznamy starší než (dní), záznamy starší než zadaný počet dní budou odstraněny.