Aktualizace operačního systému

Aktualizace systému macOS představují důležitou součást v ochraně proti škodlivému software. Pro maximální bezpečnost doporučujeme instalovat aktualizace co nejdříve po jejich vydání. ESET Cyber Security Pro vás může upozornit na chybějící aktualizace systému v závislosti na nastavené úrovni. Po kliknutím v hlavním okně na Nastavení > Zobrazit rozšířené nastavení... (nebo stisknutím kláves cmd+,) > Upozornění a události > Nastavení... můžete změnit následující Podmínky upozornění v sekci Aktualizace operačního systému:

Zobrazit všechny aktualizace – budete upozorněni pouze na instalaci všech aktualizací operačního systému

Zobrazit pouze doporučené – budete upozorněni pouze na instalaci důležitých aktualizací operačního systému.

Pokud nechcete být informováni o chybějících aktualizacích systému, odškrtněte možnost Aktualizace operačního systému.

Informace o dostupnosti aktualizací operačního systému macOS a souvisejících aplikací jsou poskytovány systémovým nástrojem Aktualizace systému. Aktualizaci můžete spustit přímo ze zobrazeného okna nebo kliknutím na záložku Domů v hlavním okně ESET Cyber Security Pro na Instalovat chybějící aktualizace.

Okno s upozorněním obsahuje název aplikace, verzi, velikost aktualizace, vlastnosti (vlajky) a další informace o aktualizaci. Sloupec Vlajky může obsahovat následující informace:

[doporučeno] – výrobce operačního systému doporučuje nainstalovat tuto aktualizaci pro zvýšení bezpečnosti a stability operačního systému,

[restart] – po dokončení instalace je vyžadován restart,

[vypnutí] – po dokončení instalace bude nutné vypnout a znovu zapnout počítač.

Okno s upozorněním zobrazuje aktualizace získané pomocí nástroje „softwareupdate“. Aktualizace získané pomocí tohoto nástroje se mohou lišit od seznamu aktualizací poskytovaných pomocí aplikace „Aktualizace aplikací“. Pokud chcete nainstalovat aktualizace zobrazené v okně „Chybějící aktualizace systému“ a aplikace „Aktualizace aplikací“ je nezobrazuje, je nutné použít nástroje „softwareupdate“ z příkazového řádku. Pro více informací o nástroji „softwareupdate“ se podívejte do manuálu po zadání man softwareupdate do okna Terminál. Toto doporučujeme pouze zkušeným uživatelům.