Podezřelé soubory

Možnost zpracování podezřelých souborů umožňuje upravit způsob, jakým se potenciální hrozby posílají do laboratoří ESET k analýze.

 

Pokud najdete podezřelý soubor, máte možnost jej okamžitě poslat na analýzu do našich laboratoří. Pokud se opravdu jedná o škodlivou aplikaci, její detekce bude přidána do nejbližšího vydání virové databáze.

 

Posílání podezřelých souborů - tyto soubory může program Poslat během aktualizace, což znamená, že budou poslány do virových laboratoří ESET během běžné aktualizace virových databází.

Poslat hned, jak je to možné - toto nastavení je nejvhodnější v případě, že je ve Vašem systému stále aktivní připojení k Internetu.

 

Pokud nechcete, aby se takové soubory posílaly, vyberte možnost Nezasílat.

 

Systém včasného varování ThreatSense.NET sbírá anonymní informace z Vašeho počítače přímo související s novými hrozbami. Tyto informace mohou obsahovat název infiltrace, datum a čas detekce, verzi produktu ESET, typ Vašeho operačního systému a umístění. Statistika se posílá na servery ESET jednou případně dvakrát za den.

 

Příklad zasílané statistické informace:

 

# utc_time=2009-04-14 07:21:28

# country=“Slovakia“ 

# language=“ENGLISH“ 

# osver=2.6.18-128.e5

# engine=5417

# components=2.50.2

# moduleid=0x4e4f4d41

# filesize=28368

# filename=/home/user/Documents/Incoming/

 rdgFR1463[1].zip

 

Posílání anonymních statistických informací - Můžete určit, kdy se budou posílat statistiky. Pokud si vyberete možnost Poslat hned, jak je to možné, informace se pošlou hned po vytvoření. Toto nastavení je nejvhodnější v případě, že máte non-stop připojení k Internetu. Pokud je zapnuta možnost Poslat během aktualizace, znamená to, že statistiky budou zaslány během nejbližší aktualizace virových databází.

 

Pokud si nepřejete aby program zasílal anonymní statistické informace, označte možnost Nezasílat.

 

Vyloučení z posílání - Vám umožní vyloučit některé soubory a adresáře ze zasílání. Například může být užitečné vyloučení dokumentů, které by mohly obsahovat osobní informace jako například textové dokumenty nebo tabulky. Nejběžnější typy těchto úborů jsou vyloučeny již standardním nastavením programu (.doc atd.). Do seznamu vyloučených souborů se dají přidávat i další typy souborů.

 

Kontaktní e-mail (nepovinné) - Váš kontaktní e-mail může být zasílán spolu s podezřelými soubory pro případ, že by byly nezbytné doplňkové informace k provedení analýzy. Na Váš mail bude zaslána odpověď pouze v tom případě, že bude třeba získat další informace.