Karanténa

Hlavní funkcí karantény je bezpečně uschovat infikované soubory. Soubory jsou uloženy do karantény v případě, že nemohou být léčeny, pokud není bezpečné a doporučené jejich smazaní (systémové soubory) nebo pokud jsou detekovány nesprávně (tzv. falešný poplach).

 

Do karantény lze přidat libovolný soubor. Tento postup je vhodný, pokud soubor vykazuje podezřelou aktivitu, ale není detekován rezidentní ochranou. Soubory v karanténě můžete poslat do virové laboratoře ESET na analýzu.

 

PAGE_QUARANTINE

Soubory uložené v karanténě se dají zobrazit v přehledné tabulce, která zobrazuje datum a čas přidání souboru do karantény, cestu k původnímu umístění infikovaného souboru, velikost souboru v bajtech, důvod přidání (např. přidaný uživatelem) a počet infiltrací (např. pokud se jedná o archiv obsahující více hrozeb). Karanténa (/var/opt/eset/esets/cache/quarantine) zůstává na disku i po odinstalaci ESET NOD32 Antivirus. Soubory jsou v karanténě uloženy v bezpečném šifrovaném formátu a lze je obnovit (například v případě nesprávné detekce)

 

Pokud si přejete kontrolovat karanténu automaticky po každé aktualizaci virové databáze, vyberte volbu Zkontrolovat soubory v karanténě při každé aktualizaci v Nastavení > Zobrazit pokročilé nastavení… > Nástroje > Karanténa.