Možnosti

V této sekci lze vybrat metody, které se použijí při kontrole počítače na přítomnost infiltrace. Možnosti jsou:

 

Vzorky – infiltrace je lze snadno nalézt a identifikovat podle vzorků z virové databáze.

Heuristika – heuristika používá algoritmus pro analýzu (škodlivé) aktivity programů. Hlavní výhodou heuristické detekce je její schopnost identifikovat škodlivý software, který předtím neexistoval, nebo nebyl přidán do virové databáze.

Rozšířená heuristika – rozšířená heuristika používá jedinečný heuristický algoritmus vyvinutý společností ESET, který dokáže detekovat červy a trojské koně napsané ve složitých programovacích jazycích. Schopnost detekce je tak značně vyšší právě díky rozšířené heuristice.

Adware/Spyware/Riskware – do této kategorie patří software, který bez souhlasu uživatele sbírá soukromé informace z počítače. Rovněž sem patří software, který zobrazuje obsah reklamy.

Potenciálně nechtěné aplikace – i když tento software nemusí být nutně škodlivý, může negativně ovlivnit výkon vašeho počítače. Takové aplikace se obvykle instalují až po souhlasu uživatele. Pokud máte takové aplikace na Vašem počítači, systém se chová odlišně (ve srovnání s tím jako pracoval před instalací těchto aplikací). Jednou z nejvýraznějších změn je zobrazování vyskakovacích oken, ale také spouštění a provoz skrytých procesů, zvýšené zatížení systémových zdrojů, změny ve výsledcích vyhledávání a komunikace aplikací se vzdálenými servery.

Potenciálně zneužitelné aplikace – zde spadají komerční aplikace, legitimní software jako jsou např. nástroje pro vzdálený přístup. Tato možnost je standardně vypnuta.