ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Možnosti připojení

Pro přístup k nastavení proxy serveru pro daný aktualizační profil přejděte v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně programu) do sekce Aktualizace > Profily > Aktualizace > Možnosti připojení. V rozbalovacím menu Režim proxy jsou dostupné následující možnosti:

Nepoužívat proxy server,

Připojení prostřednictvím proxy serveru,

Použít globální nastavení proxy serveru.

Vybráním možnosti Použít globální nastavení proxy serveru se použijí veškerá nastavení proxy serveru definovaná v Rozšířeném nastavení v sekci Nástroje > Proxy server.

Pomocí možnosti Nepoužívat proxy server zajistíte, aby se při aktualizaci ESET NOD32 Antivirus nepoužíval proxy server.

Možnost Připojení prostřednictvím proxy serveru vyberte v případě, že:

Pro aktualizaci ESET NOD32 Antivirus se používá jiný proxy server než ten, který je definován v sekci Nástroje > Proxy server. Při takové konfiguraci definujte nový proxy server zadáním jeho adresy do pole Proxy server, komunikačního portu (standardně 3128), uživatelského jména a hesla pro přístup k proxy serveru, je-li to potřeba.

Nastavení proxy serveru není nastaveno globálně, ale ESET NOD32 Antivirus se připojí k proxy serveru z důvodu aktualizace.

Počítač je připojen k internetu pomocí proxy serveru. Nastavení bylo v průběhu instalace programu převzato z Internet Exploreru, ale v průběhu času došlo ke změně nastavení proxy serveru (například z důvodu přechodu k jinému poskytovatel internetu). V tomto případě doporučujeme zkontrolovat nastavení proxy zobrazené v tomto okně a případně jej změnit pro zajištění funkčnosti aktualizací.

Standardně je nastavena možnost Použít globální nastavení proxy serveru.

Pokud aktivujete možnost Použít přímé spojení, pokud není dostupný proxy server, PRODUCTNAME automaticky zkusí připojení k aktualizačním serverům ESET bez použití proxy. Tuto možnost je vhodné nastavit mobilním uživatelům.


note

Uživatelské jméno a Heslo v této části jsou pro proxy server specifické. Tato pole vyplňte pouze v případě, kdy jsou vyžadovány údaje pro přístup k proxy serveru. Stává se tak v situaci, kdy pro přístup k internetu prostřednictvím proxy serveru je nutné zadat heslo.