Aké novinky prináša táto verzia?

Aké novinky prináša ESET NOD32 Antivirus 13.0

Vylepšenia systému HIPS a rozšírená detekcia

Nový programový modul HIPS zahŕňa hĺbkovú kontrolu správania, ktorá analyzuje správanie všetkých programov spustených na počítači a upozorní vás na zachytené škodlivé správanie.

Viac o systéme HIPS sa dozviete na stránkach pomocníka k programu

Pokročilé strojové učenie

Pokročilé strojové učenie predstavuje pokročilú vrstvu ochrany, ktorá zlepšuje detekciu na základe strojového učenia. Viac o tomto type ochrany sa dočítate v slovníku pojmov.

Novinky priamo v programe

Spôsob komunikácie v rámci programu, ktorý spoločnosti ESET umožní predstaviť koncovým používateľom kľúčové vlastnosti a zmeny pri aktualizácii na novú verziu produktu.

Vyšší výkon a nižšia záťaž na systém

ESET NOD32 Antivirus bol navrhnutý tak, aby bol šetrný k systémovým zdrojom a umožňoval vám naplno využívať výkon vášho počítača, no zároveň poskytoval maximálnu ochranu pred novými druhmi hrozieb.

Lepšia anti-phishing ochrana

Nové programové moduly sú založené na ochrane pred homoglyfickými útokmi. Homoglyfický útok je podvodný trik, v rámci ktorého sa útočník snaží oklamať koncových používateľov tak, že nahradí znaky v adresách inými, no na pohľad podobnými znakmi. Napríklad e­mail, ktorý sa navonok prezentuje ako správa z vašej banky, sa môže pokúsiť presmerovať vás na falošnú webovú stránku.

Viac o anti-phishingu sa dozviete na stránkach pomocníka k programu

 

Aké novinky prináša ESET NOD32 Antivirus 13.1

Pokročilé strojové učenie

Pokročilé strojové učenie predstavuje pokročilú vrstvu ochrany, ktorá vylepšuje detekciu na základe strojového učenia. Viac o tomto type ochrany sa dočítate v slovníku pojmov. Pri nastavení detekčného jadra sa už viac nepoužíva zapínanie/vypínanie pomocou prepínača ako vo verzii 13.0 a starších. Prepínacie tlačidlá sú nahradené štyrmi úrovňami nastavenia – prísne, vyvážené, mierne a vypnuté.

Vylúčenia

Došlo k zmenám v rámci vylúčení. Výkonnostné vylúčenia umožňujú vylúčiť konkrétne súbory a priečinky z kontroly. Vylúčenia detekcií zase umožňujú vylúčiť detegované objekty z procesu liečenia zadefinovaním názvu detekcie, cesty alebo hash.

Ochrana online platieb

Vylepšenia ochrany online platieb


Ďalšie informácie o nových funkciách programu ESET NOD32 Antivirus vrátane ilustračných obrázkov nájdete v nasledujúcom článku Databázy znalostí spoločnosti ESET:

Čo je nové v produktoch ESET určených pre domácnosti?