ESET NOD32 Antivirus

ESET NOD32 Antivirus predstavuje nový prístup k integrovanej počítačovej bezpečnosti. Najnovšia verzia skenovacieho jadra ESET LiveGrid® prináša rýchlu a presnú ochranu pre váš počítač. Výsledkom je inteligentný systém, ktorý je neustále v pohotovosti pred útokmi či škodlivým softvérom predstavujúcim potenciálnu hrozbu pre váš počítač.

ESET NOD32 Antivirus je komplexné bezpečnostné riešenie a je výsledkom dlhodobého úsilia spojiť maximálnu bezpečnosť s minimálnou záťažou systému. Naše pokročilé technológie, založené na umelej inteligencii, sú schopné proaktívne eliminovať preniknutie vírusov, spyware, trójskych koní, červov, adware, rootkitov a ďalších internetových útokov šírených bez toho, aby brzdili výkon systému alebo spôsobili nefunkčnosť operačného systému počítača.

Vlastnosti a výhody

Prepracované používateľské rozhranie

Používateľské rozhranie v novej verzii bolo značne vylepšené a zjednodušené na základe výsledkov používateľského testovania. Všetky popisy a oznámenia boli dôkladne skontrolované a rozhranie teraz navyše poskytuje podporu pre jazyky písané sprava doľava, ako sú hebrejčina a arabčina. Online pomocník je teraz integrovaný do ESET NOD32 Antivirus a poskytuje dynamicky aktualizovaný podporný obsah pre používateľov.

Antivírus a antispyware

Proaktívne deteguje a lieči známe i neznáme vírusy, červy, trójske kone a rootkity. Pokročilá heuristika odhaľuje dokonca aj doteraz neznáme hrozby a neutralizuje ich skôr, než môžu spôsobiť škodu vo vašom počítači. Ochrana prístupu na web a Anti-Phishing spočíva hlavne v monitorovaní komunikácie prehliadačov internetových stránok so servermi (vrátane SSL). Ochrana e-mailových klientov zabezpečuje kontrolu e-mailovej komunikácie prijímanej prostredníctvom POP3(S) a IMAP(S) protokolov.

Pravidelné aktualizácie

Pravidelné aktualizácie detekčného jadra (v predchádzajúcich verziách pod názvom „vírusová databáza“) a programových modulov sú základným predpokladom pre zaistenie maximálnej úrovne ochrany vášho počítača.

ESET LiveGrid®
(cloudový reputačný systém)

Používateľ môže overiť reputáciu súborov a spustených procesov priamo v ESET NOD32 Antivirus.

Správa zariadení

Všetky USB zariadenia, pamäťové karty, CD a DVD sú automaticky skontrolované pri vložení. Je možné blokovať vloženie USB a iných médií na základe typu média, výrobcu, veľkosti média alebo iných vlastností.

HIPS

HIPS umožňuje vyladenie systému do posledného detailu: nastavenie pravidiel pre registre, systémové procesy a aplikácie vo vašom počítači.

Herný režim

Odďaľuje zobrazenie oznamovacích okien, vykonanie aktualizácií alebo iných systémovo náročných aktivít, aby mohli hry alebo iné aplikácie, ktoré sú spustené na celej obrazovke, naplno využiť výkon systému.

Pre správne fungovanie všetkých bezpečnostných funkcií ESET NOD32 Antivirus je potrebné mať zakúpenú platnú licenciu. Odporúčame obnoviť platnosť licencie niekoľko týždňov pred dátumom jej vypršania.