Stav

Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení zařízení, přihlaste se ke svému my.eset.com účtu, vyberte zařízení a klikněte na tlačítko Moje zařízení je ztracené.

ANTITHEFT_WEB

Po označení zařízení jako ztracené dojde k následujícím akcím:

Na e-mail obdržíte informaci o změně stavu zařízení,

Jakmile bude zařízení dostupné online, ESET Smart Security, ESET Smart Security Premium nebo ESET Mobile Security začne v pravidelných intervalech nahrávat informace. Tato data si můžete prohlédnout na záložce Aktivita,

Zařízení označené jako ztracené se automaticky restartuje za několik minut poté, co se připojí k internetu.

Pokud jste měli na zařízení vytvořen Fantom účet, bude možné se přihlásit pouze pod tímto účtem. To zabrání neoprávněným osobám v přístupu k vašim uživatelským datům.

note

Poznámka

Získávání dat můžete simulovat spuštěním rychlého testu funkcí ESET Anti-Theft. Pro spuštění testu klikněte na tlačítko Spustit test.

Důležitá doporučení

Při ztrátě nebo odcizení zařízení doporučujeme provést následující kroky:

Podrobnosti ke svému my.eset.com účtu uchovávejte v bezpečí a nesdělujte je nikomu dalšímu – jde především o uživatelské jméno a heslo k webovému rozhraní ESET Anti-Theft. Nevyužívejte automatické přihlašování a ukládání údajů v prohlížeči.

Změňte si hesla k e-mailovým účtům – důležité hlavně v případě, kdy používáte programy jako je Outlook Express, Mozilla Thunderbird, nebo pokud máte v internetovém prohlížeči uložená hesla (např. pro Gmail).

Změňte si heslo do internetového bankovnictví a pravidelně kontrolujte svůj bankovní účet, zda nedochází k neautorizovaným transakcím.

Změňte hesla ke všem účtům na sociálních sítích – jde především o populární sociální sítě jako Facebook nebo Twitter.

 
Návrat do normálního stavu provedete kliknutím na tlačítko Zařízení bylo nalezeno. Zařízení se restartuje a bude obnoven normální uživatelský účet.

note

Poznámka

Standardně je doba sledování nastavena na 14 dnů. 5 dní před koncem sledovaného období budete e-mailem od společnosti ESET upozorněni na možnost prodloužení sledování zařízení.